Športová dovolenka „Športovo-rekreačná pátracia hra s deťmi staršieho predškolského veku. Scenár športovej pátracej hry „ostrov zdravia“

Sports Quest

Cieľom hry je:

    systematizácia a zovšeobecnenie predtým získaných poznatkov o zdravom životnom štýle a športe;

    akvizícia v herná forma nové dôležité poznatky o zdravom životnom štýle;

    formovanie motivácie študentov k vedeniu zdravý životný štýlživot, výchova k zodpovednosti za svoje zdravie a zdravie svojich blízkych;

    podpora rozvoja komunikačných kvalít osobnosti žiaka;

    rozvíjanie schopnosti pracovať v skupine.

HERNÝ PLET

Každý tím si vyberie farbu, ktorá ho bude sprevádzať počas hry. Tím dostane prvú hádanku podľa svojej farby a vyrazí na miesto prvého testu, ak sa hádanka nevyrieši, vedúci kladie doplňujúce otázky, ktoré tímu pomôžu uhádnuť miesto prvého testu. Na každom stanovišti musí tím nájsť hárok s hádankou, ktorá vám povie, kam máte ísť ďalej. Tím, ktorý ako prvý prejde všetkými testami a uhádne umiestnenie všetkých staníc, vyhráva.

PRÍPRAVNÁ ETAPA

    Budovanie tímu . Možnosti: na základe triedy, kolektívu jednej kruhovej skupiny alebo pri generálnom stretnutí študentov na podujatie rozdávaním farebných žetónov. Počet tímov v hre nesmie presiahnuť počet staníc. Zloženie tímov by malo byť čo najrovnomernejšie z hľadiska veku účastníkov a ich počtu. Počet hráčov v tímoch nie je obmedzený.

    Príprava rekvizít. V súlade s predpokladaným počtom družstiev sú pripravené rozpisy trás, v našom prípade hádanky (príloha č. 1), tabuľky na dverách kancelárií s názvami staníc, rekvizity na stanici (viď popis staníc).

    Školenie stewardov na staniciach. Manažérmi môžu byť študenti stredných škôl, ShSU, pedagogický zbor ktorí dostali potrebnú inštaláciu a rady od organizátorov podujatia.

    Príprava fondu ocenení. Ako v každej hre, kde sa má odhaliť víťaz, aj pri sčítavaní výsledkov by mal byť prítomný moment ocenenia. Ako ocenenia môžu byť medaily podľa počtu členov tímu a sladké ceny a diplomy.

ÚVOD DO HRY

(príhovor organizátora súťaže)

Dobré popoludnie milí priatelia! Sme radi, že vás môžeme privítať v tejto sále.

Dnes uskutočníme športovo - pátraciu hru a identifikujeme najrýchlejších a najšikovnejších účastníkov. Zoznámte sa s našimi zúčastnenými tímami. Privítajme tímy. Názov a motto tímu.

Na každom z nich budú váš tím očakávať manažéri staníc s úlohami zodpovedajúcimi téme stanice. Ako sprievodca krajinou vám poslúžia trasové hárky s určeným poradím prejazdu staníc, ale poradie staníc vám neprezradíme, musíte ich uhádnuť, ako správne uhádnete, tak rýchlo prejdete testom.

Veľa štastia! Šťastnú cestu a nové poznatky potrebné pre budúci život!

POPIS STANIC

1 stanica "Posilňovňa"

Záhada: Chýbajú písacie stoly, ale je na čom sedieť. Môžete sa tam hrať a učiť sa.

Cvičenie:

Dievčatá 5 ľudí - skákanie cez švihadlo za 30 sekúnd (celkový počet skokov musíte dosiahnuť 300-krát)

Chlapci 5 osôb - hádzanie do basketbalového koša za 3 minúty (treba udrieť 10-krát)

5 osôb - skok do diaľky z miesta (celkový počet 8 metrov)

5 ľudí - stlačte za 30 sekúnd (celkový počet 125 krát)

Za predpokladu, že tím dokončil všetky akcie a skóroval požadované množstvo bodov, manažér vám umožní nájsť ďalšiu hádanku. Ak tím nezískal požadovaný počet bodov, manažér zadá ďalšiu úlohu.

2 stanice "Kabinet hudby"

Záhada: Tam pieseň plynie

A hudba hrá. Je klasický a obľúbený.

Cvičenie: spievajte s celou triedou pieseň o športe.

3 stanice "Knižnica"

Záhada: Vedomosti sú tam uložené. Veľa umeleckých a vzdelávacích kníh. Musíte bežať k strážcovi.

Cvičenie: Vyriešte krížovku a odpovedzte na otázky.

Cvičenie: Na základe popisu určite, o aký šport ide. Do buniek krížovky zapíšte slová - šport. Vytvorte frázu z písmen vo zvýraznených bunkách.

Vodorovne:
1. Jeden z druhov lyžovania, ktorý zahŕňa viacero disciplín: lyžiarsku akrobaciu, skicross, mogul, halfpipe, slopestyle. Pôvodne vznikol ako zmes lyžovanie a akrobaciu. (voľný štýl)
2. Typ sánok, ktoré si vyžadujú riaditeľné sane. Na týchto saniach sa spúšťajú po špeciálne vybavených ľadových dráhach. (bobová dráha)
3. Jeden z najpopulárnejších druhov gymnastiky. Existujú tri typy: jumping, steam a group. (akrobacia)
4. Fanúšikovia tohto športu musia zdolávať horské štíty, niekedy ťažko dostupné. (horolezectvo)
5. Súťaže na vode na rôznych vzdialenostiach, ktoré sa konajú v bazénoch aj na voľnej vode. (plávanie)
Vertikálne:
1. Najčastejšie sa tomu hovorí cezpoľný beh. Nie každý však vie, že sa tak nazývajú aj niektoré iné druhy bežeckých pretekov. Môže to byť automobil, bicykel, lyže, motocykel. (kríž)
2. Tí, ktorí sa venujú tomuto druhu športu, musia ovládať chladné ruky, udierať ich (pichnutia) a tiež odrážať údery súpera. (oplotenie)
3. Zimný šport, v ktorom sa súťaž koná na ľade. Účastníci dvoch tímov striedavo „kotúľajú“ škrupiny smerom k „domu“ – cieľu nakreslenému na ľade. Hlavnou úlohou je čo najpresnejšie zasiahnuť cieľ. (kulmovanie)
4. Pri tomto športe potrebujú športovci na vzájomné udieranie špeciálne rukavice. (box)
5. V tomto športe súťažia športovci nielen v behu na lyžiach. Po prejdení určitej vzdialenosti športovec strieľa z pušky. Za každé netrafenie dostane trestnú slučku, prípadne trestný čas. (biatlon)
6. Na túto športovú hru potrebujete okrúhly terč, ktorý sa zavesí na stenu. Hráči hádžu šípky v snahe zasiahnuť cieľ. (šípky)

OLYMPIJSKÝ KVÍZ

 Čo moderný štát je považovaný za miesto zrodu olympijských hier?

 Aké vtáky sa tradične vypúšťajú na otvorenie olympijských hier?

(Holubice.)

 Pri otvorení olympijských hier idú tímy v abecednom poradí podľa usporiadateľskej krajiny. Ale tím z tej istej krajiny ide vždy dopredu. Ktoré?

 Aká je farba olympijskej vlajky?

 V akom ročnom období sa konajú biele olympijské hry?

 Pomenujte kontinent, na ktorom je olympijské hry v roku 2000

(Austrália.)

 Koľko metrov je v najkratšej atletickej vzdialenosti moderných olympijských hier?

(100 metrov.)

 Koľko športovcov z jedného tímu sa zúčastňuje olympijskej štafety?

 Ktorý olympijský športová hra držané v bazéne?

(Vodné pólo.)

 V akom olympijskom športe sa používa šabľa?

(Oplotenie.)

 Čo z toho bolo zaradené do programu prvých novodobých olympijských hier?

a) malé mestá; b)Preťahovanie lanom;

c) Domino; d) schovávať sa a hľadať.

 Ako sa volá obytný komplex pre športovcov, účastníkov olympijských hier?

A)Olympijská dedina ; b) Športová dedina;

c) Mesto šampiónov; d) Majstrovský kapitál.

 Ktoré z týchto bojových umení je olympijským športom?

a) Sambo; b)Judo ;

c) karate; d) Aikido.

 V ktorej časti sveta sa moderné olympijské hry nikdy nekonali?

a) v Ázii; b) v Austrálii;

c) v Amerike; G)V Afrike .

 Ktorá krajina hostila letné olympijské hry 2012?

A)V Anglicku ; b) vo Švédsku;

c) vo Francúzsku; d) v Rakúsku.

(V Londýne.)

4 stanice "Štadión"

Záhada: Pred školou stojí, má oválny tvar, okolo sú stromy.

Cvičenie: beh na 30 metrov - vykoná 6 osôb

Hádzanie lopty 5 ľudí ( celková suma bodov alebo metrov 125 m)

5 stanica "Lekárska ordinácia"

Záhada: Ak náhle ochoriete alebo sa trochu udriete

Nutné súrne kontaktovať...

Cvičenie: 1. Čo sa nedá kúpiť za peniaze. (Zdravie)

2. Na normálne fungovanie potrebuje človek 2,5 litra tejto látky denne. Čo to je? (Voda).

3. Aký je názov hromadné ochorenie z ľudí. (Epidémia)

4. Ako sa jedným slovom nazýva racionálne rozdelenie času. (režim)

5. Tréning tela chladom. (kalenie)

6. Aká tekutina prenáša kyslík v tele. (krv)

7. Ako sa volá náuka o čistote. (hygiena)

8. Najmenší organizmus, ktorý je nositeľom infekcie. (Mikrób)

9. Dobrovoľná otrava nikotínom. (fajčenie)

10. Tento ruský veliteľ bol v detstve veľmi slabé dieťa, ale dokonale sa temperoval. najlepšia cesta otužovanie považoval za ruský kúpeľ. Tam vydržal strašnú horúčavu na poličke, po ktorej sa naňho vylialo 10 vedier studená voda. (Suvorov).

11. Prečo si zdraví ľudia v starovekej Číne a Perzii dali krv pacientov s pravými kiahňami na škrabanec?

(Nakazení ľudia teda ľahšie tolerovali chorobu. Je to ako vakcína).

12. Vymenujte vitamín, ktorý sa v ľudskom tele vytvára len vplyvom slnečného žiarenia. (Vitamín D).

13. Ľudia strávia v tomto štáte tretinu svojho života. Je to užitočné a potrebné. Čo to je? (Sen)

14. Môžem si po behu hneď sadnúť a oddýchnuť si?

(Nie. Treba chodiť, aby krv nestagnovala v žilách)

15. Čo treba brať pred spaním a v horúcom počasí – ráno a večer? (Sprcha).

Stanica 6 "Gymnastická hala"

Záhada: Hovoria tomu gymnastické, sú tam schody a koberce.

Cvičenie: kliky – 5 chlapcov + 5 dievčat (cvičiť 125-krát)

kyvadlová doprava 4 * 9 m 6 osôb.

Hádzanie medicinbalu na vzdialenosť 5 osôb (45 metrov - celkový počet metrov)

Po odskúšaní, zhromaždení v montážnej hale, víťaza určí očíslovanie príchodu na cieľový bod (montážna hala) Zhrnutie, odmeňovanie.

Vedieť žiť, vedieť pracovať,

vedieť spolu žiť, vedieť sa učiť.

Jacques Delow

Súčasnú fázu vývoja charakterizuje narastajúci vplyv sociálnych faktorov na biologické procesy. Deti 21. storočia sa stávajú rukojemníkmi internetu, mobilnej komunikácie a fyzickej nečinnosti. V tomto ohľade narastá význam štúdia biologických sklonov človeka, možností rozvoja organizmu. Aby sme tento problém vyriešili, realizujeme projekt: „Budeš zdravý, ak prebudíš hypodynamiu bleskom!“

Nový vzdelávací systém pre nás kladie nové výzvy, nielen vybaviť žiakov vedomosťami, zručnosťami a schopnosťami, ale aj formovať univerzálne vzdelávacie aktivity tieto vedomosti, zručnosti a schopnosti využiť a uplatniť v akejkoľvek životnej situácii.

Aby som vzbudil u školákov záujem o problém pohybovej nečinnosti prostredníctvom nového smerovania flashmobu, stanovil som pre deti cieľ hodiny: podľa odborníkov, aj keď sa deti dostatočne hýbu, ich pohyby sú monotónne, nie všetky svaly skupiny sú zapojené do pohybu a výsledok takejto činnosti neprináša veľa úžitku. Skúste túto hypotézu potvrdiť alebo vyvrátiť pomocou prieskumov a testov.

Na dosiahnutie cieľa používam v lekcii novú formu: web quest "Flashmob - pre zdravú generáciu!" Toto je problémová úloha s prvkami hranie rolí, na ktoré sa používajú informačné zdroje internet.

Účel projektu: prehĺbenie a integrácia vedomostí, získanie nových vedomostí.

Na prvom stupni rozdelím deti do skupín, kde si vyberieme veliteľa, ktorý je hlavným článkom a asistenta učiteľa, ktorý informuje o rôzne zmeny. Deti si vyberú rolu, ktorá im vyhovuje.

Do kategórie novinárov patria žiaci s podlomeným zdravím. So študentmi robia video prieskumy rôzneho veku. Sami si vymyslia sériu otázok na tému, čo je hypodynamia, flash mob? Majú radi hudbu? Je tu túžba posunúť sa k hudbe? Úloha tanečných cvičení, ktoré svalové skupiny sú zapojené?

Extra analyzujú informácie novinárov a prezentujú ich v grafoch. Dobrovoľníci organizujú flash mob o veľkých prestávkach s mladšími študentmi a používajú ho ako rozcvičku v triede. Môžete usporiadať tanečné akcie na ulici, aby ste prilákali veľký počet obyvateľov. Dostávame návrh otvorenej binárnej hodiny biológie a telesnej výchovy.

Takáto forma práce pomáha riešiť problémy pomocou internetu správnym smerom, brať do úvahy názory iných, nájsť zaujímavé pohyby a aplikovať ich počas vyučovania a po ňom. A hlavne umožní deťom pohyb aj s podlomeným zdravím.

Náš projekt je veľkým prínosom pre uvoľnenie napätia, zapojenie všetkých svalových skupín a pozdvihnutie. Hotový výrobok používajú učitelia na rôznych vyučovacích hodinách na fyzické minúty.

Hlavný liek telesná výchova sú vedomé cvičenia rôzne druhy. Navrhujú postupné zvyšovanie fyzickej aktivity. Je dokázané, že fyzická kultúra umožňuje nielen správne sa rozvíjať Ľudské telo ale aj zdravšie. Nový smer „flash mob“ umožňuje meniť záťaž počas lekcie vďaka tempu a taktu. Samokontrola umožňuje určiť záťaž pomocou indikátora, akým je napríklad srdcová frekvencia. Študenti si vedú denník sebakontroly, ktorý pomocou určitých ukazovateľov prispieva k vedomej kontrole stavu a umožňuje nepreťažovať hodinu. Náš predmet preto pomôže školákom zvládnuť telesnú výchovu, osvojiť si prostriedky a metódy upevňovania a udržiavania zdravia.

Improvizované

Gymnázium má veľký pedagogický zbor,

A každý prináša kreativitu.

Aby to išlo správnym smerom,

Riaditeľ nás rozdeľuje do smerov.

Ak chcete získať konečný výsledok

A implementujte všetko krásne,

Rieši všetky predmety

Zhromaždite sa v rade učiteľov.

Pred nami je problém -

Ako môže každý zlepšiť kvalitu vzdelávania?

Jedna zo skupín nám hovorí

To, čo tu treba zvýšiť, je úroveň vedomia.

Začnime od seba a vyberme si rôzne úlohy:

Hodina telesnej výchovy mala zmysel

Pre všetkých ľudí s inou postavou,

Kde si to mohol dovoliť každý

Prejdite štvrťstoročnicu a netrpte neduhmi.

Priatelia, radšej sa pozrite späť a pozrite sa na problém:

Chorobou storočia je internetová stránka.

Otázka znie: čo s tým?

Zatiaľ čo celá trieda premýšľa

WebQuest je pre vás pripravený:

Pozeranie filmu, diskusia,

Výber úlohy a problém.

Budem viesť binárnu lekciu

A spojím sa s biológiou.

Prihláste sa na moju osobnú stránku,

Kde v nováčikov - nájdete odpovede.

Scenár questovej hry „Hľadanie pokladu“ Zdravie.

Cieľ: podpora aktívneho a zdravého životného štýlu, telesnej výchovy, športu.

Poloha: denný tábor počas Letné prázdniny"Slnko" .

Účastníci hry sa zhromažďujú na ŠTARTOVANÍ hry, aby dostali trás a pokyny.

Hudobný úvod do hry - pieseň V. Shainsky "Spolu je zábavné chodiť"

Vedenie.

Ahojte všetci! Som rád, že ťa tu vidím

Navzájom sú aktívne naše jednotky!

Dali ste sa dokopy kvôli hre.

Výzva je tu, teraz!

Oddiely na znamenie veliteľa vyslovia meno, dostanú traťový list.

Vedenie.

Hra začína! Pre zdravie je čas ísť!

Musíme pozbierať motto hry

Z obrázkov veľmi priateľský.

Ak ich nazbierame, nájdeme tu poklad zdravia!

Na vaše známky! POZOR! MAREC!

1 stanica

2 stanica

3 stanica

4 stanica

5 stanica

6 stanica

Glade "Šport"

Cesta "ZOZH"

ostrov

"Skús hádať"

Obývačka

"Katsuzo Nishi"

Lesok "Zelená lekáreň"

Kaviareň "Zdravé jedlo"

V dôsledku toho musíte zbierať motto hry:

Ak chcete dlho žiť

Zdravie si treba vážiť.

Spravujte ich obratne

Ako na to, nezabudnite!

1 stanicaGlade "Šport"

    Nájdite zhodu fotografia - meno a priezvisko športovca - šport;

    Riešte hádanky:

    Kto sa rýchlo ponáhľa cez sneh
    Bojíte sa zlyhania? (lyžiar)

    Niekto desať plus jeden
    lopta chce vletieť do brány,
    a jedenásť ďalších
    nenechajte ich hľadať. (Futbal)

    Ľad okolo je priehľadný, plochý,
    Dva železné pásy
    A niekto nad nimi tancuje,
    Skákanie, mávanie rukami. (Krasokorčuliar)

    - Nerozumiem, chlapci, kto ste?
    Vtáčiky? rybári?
    Aký druh siete je na dvore?
    - Nezasahujte do hry
    Radšej odíď!
    Hráme ... (volejbal)

    Nalačno
    Bili ma neznesiteľne;
    Trefne naliať hráčov
    Som nakopnutý.
    Fúkajú do mňa vzduch
    A kopú ma. (Futbalová lopta)

    Nechce si ľahnúť.
    Ak ho hodíte, vyskočí.
    Trochu zasiahnete, okamžite skočte, no, samozrejme - toto je ... (lopta).

    Rozhodol som sa stať silákom, ponáhľal som sa k silákovi:
    - Povedz nám o tom, ako si sa stal silákom?
    V odpovedi sa usmial: - Veľmi jednoducho.
    Po mnoho rokov, každý deň, vstať z postele,
    Zdvíham ... (činky).

    V našej škole je trávnik a sú na ňom kozy a kone.
    Báli sme tu presne štyridsaťpäť minút.
    V škole - kone a trávnik?!
    Aký zázrak, hádajte! (Telocvičňa)

    Zelená lúka, okolo sto lavičiek,
    ľudia svižne pobehujú od brány k bráne.
    Pri bránach týchto rybárskych sietí. (štadión)

    Od radosti si necítim nohy, letím dolu hrozným kopcom.
    Šport sa mi stal milším a bližším, kto mi pomohol, deti? (lyže)

    Kto ma dobehne na ľade?
    Pretekáme.
    A nie sú to kone, čo ma nesú,
    a lesklé ... (korčule).

    Tyčinka vo forme čiarky
    vyráža puk pred seba. (Hokejka)

    Na dvore sa ráno hralo, deti.
    Výkriky: "Puk!", "Pri!", "Bit!" - hrá sa ... (hokej).

    Tento kôň neje ovos, namiesto nôh - dve kolesá.
    Sadnite si na koňa a ponáhľajte sa naň, len lepšie jazdite. (Bicykel)

2 stanica Cesta "ZOZH"

    Ukážte na rozložení a povedzte, ako si správne čistiť zuby;

    Vyriešte hádanky „Každodenná rutina školy“

3 stanica Ostrovok "Skús, hádaj"

    Vyriešte hádanky o zelenine a ovocí;

Tieto veci pomáhajú!

Zachráňte nám zdravie!

Ako sedem hrdinov!

Spoznajte ich čoskoro!

1. Hoci to štípe, hoci páli, búrka mikróbov je červená ... jód!

2. Pre brata, pre sestru, pre kolená je ... žiarivo zelená!

3. Povie nám odpoveď. Je tam teplota alebo nie? Choroba nie je taká zábava. Dáme ... teplomer.

4. Síce trpké, ale užitočné. Zo záhrady, nepriateľ chorôb. A nie je priateľom mikróbov! Poznáme zelenú cibuľu!

5. Cvičím! Veľmi hrdý! Dáva mi zdravie ... šport!

6. Oznamuje bitku bacilom. Chcem, aby bolo všetko čisté! Pod vodou sa z nej určite stane biela svieža pena. Bolo, bolo a preč. Pretože to je... mydlo!

7. Budú ranné potoky sĺz. Nezabudnime na nos. Aby ste neboli sami, vložte si do vrecka ... vreckovku!

    Testovací kvíz o správnej výžive.

    Obnoviť príslovia:

Temperujte svoje telo v prospech veci.

Nebojte sa chladu, umyte sa po pás.

Ten, kto športuje, naberá na sile.

Slnko, vzduch a voda nám vždy pomôžu.

IN zdravé telo zdravý duch.

Chodiť pešo - dlho žiť.

Venujte športu čas a na oplátku získajte zdravie.

Pohybujte sa viac, žite dlhšie.

Pohyb je spoločníkom zdravia.

Chodiť pešo - dlho žiť.

Dôkladne rozžuté - takmer prepečené.

Čím viac žujete, tým dlhšie žijete.

Zdravie, radosť a práca idú vždy vedľa seba.

4 stanicaObývacia izba "Katsuzo Nishi»

    Rozhovor o štruktúre ľudského tela;

    Cvičenie systému Katsuzo Nishi

5 stanica Lesok" Zelená lekáreň»

    Vytvorte slovo z písmen.

Pre ľudské zdravie existuje „Zelená lekáreň“.

Obsahuje rastliny. Pre zdravie ich hodnoty.

Zmeňte usporiadanie písmen v slove! A predstavte si rastlinu!

    Toto je medonosná rastlina. Obľúbený strom včiel a medveďov. Tento med je najchutnejší.

PLIA (LIPA)

2. Tento strom má nezvyčajné listy. V takom lese je ľahké dýchať a je užitočné. Tieto kúpele sú relaxačné. Tento strom sa dá obliecť.

NOSS (borovica)

3. Plody tohto kríka sú lahodné. Obsahuje veľa vitamínov C.

POVSHINKI (ŠIPKY)

4. Listy tohto stromu zabíjajú mikróby spôsobujúce choroby. Aj metly do kúpeľa z takýchto konárov sú najlepšie.

RABEZYO (BREZA)

5. A sladká pochúťka jeho plodov. A liek na prechladnutie.

NILAMA (MALINOVÁ)

6 zastávková kaviareň "Zdravé jedlo"

    Prezentácia kaše (jačmeň, proso, ryža alebo pohánka) členom tímu (domáca úloha)

Jednotky, ktoré prechádzajú cez stanicu, sa zhromažďujú na KONCI hry.

Odovzdajte do POROTY hárky trasy a zozbierané motto. Hudobný šetrič obrazovky hry.

Vedenie.

Fúkačky na všeobecné zhromaždenie! Byť zdravý je pekné!

Hra skončila! Všetkým účastníkom - Hurá!

Zhŕňa POROTA. Dáva zvitok víťazom a diplomy účastníkom hry.

Vedenie.

Neexistuje žiadne tajomstvo! Nech je leto zdravé!

Ďakujeme všetkým za účasť! Všetci - zdravie, mier, šťastie!

Pozor! Stránka správy stránok nezodpovedá za obsah metodologický vývoj, ako aj za súlad s vypracovaním federálneho štátneho vzdelávacieho štandardu.

Hľadanie so zaujímavými stanovišťami, ktorých absolvovaním sa študenti budú môcť dozvedieť viac o svojom zdraví a naučiť sa oň starať. Vo vývoji sú aplikácie, ktoré obsahujú potrebné materiály pre podujatie.

Cieľové publikum: 6-7 tried.

Účel hry: rozvíjať u detí pozorný a starostlivý prístup k ich zdraviu, riešením úloh, zlepšovať zručnosti tímovej práce, učiť porozumeniu a pomoci svojim blízkym.

Vybavenie: stuhy troch farieb , žetóny, hudba pre flash mob, materiály pre stanice, obrázky ľudských orgánov, trasové listy.

Priebeh udalosti

- Dobrý deň, milí účastníci pátrania. akú náladu? (Voo!) Ak ste pripravení stráviť tento čas zábavne a užitočne, potom poďme. Aby ste sa mohli rozdeliť do tímov, musíte z krabice vybrať jednu stuhu. (Organizátor potrebuje vopred vedieť počet účastníkov, každú farbu stuhy pripraviť v rovnakom množstve).

- Skvelé! Tak sme sa rozdelili do tímov, zaviažte si stuhy na ruky, vymysleli názov a slogan pre váš tím. Takže začíname, kapitáni tímov berú trate, hlavnou podmienkou je prejsť rýchlo, efektívne a na každej stanici pomenovať svoj tím a slogan. VEĽA ŠTASTIA!

Trasy:

Tím 1

Stanica 1

Stanica 2

Stanica 3

Stanica 6

Stanica 5

tím 2

Stanica 2

Stanica 3

Stanica 1

Stanica 5

Stanica 4

tím 3

Stanica 3

Stanica 1

Stanica 2

Stanica 4

Stanica 5

Stanica 1. "Sme tím"

Príslušenstvo: ceruzky.

Tím musí úlohu splniť spoločne. Žiaci stoja v kruhu a ukazovákov držte ceruzku a potom si drepnite. tím získa žetón, ak počas úlohy nespadne žiadna ceruzka.

Stanovisko 2. "Chutné a zdravé!"

Príslušenstvo: hranolky, jablko, mrkva, sladkosti, voda, Coca-Cola, mlieko, mandarínky, kaša, syr, jogurt, kyslá smotana, Kirieshki, čokoláda, cibuľa, cesnak, zmrzlina.

- Chlapci, táto stanica sa volá "Chutné a zdravé" na stole vidíte rôzne potravinárske výrobky. Teraz budete zbierať v jednom balení všetky produkty, ktoré považujete za užitočné. Tím dostane žetón, ak nazbiera všetky užitočné produkty za 1 minútu.

Stanica 3. „Sme za zdravý životný štýl“

Príslušenstvo: letáky s prísloviami, rozdelené na časti.

Žiaci dostanú letáky s prísloviami, spájajú začiatok a koniec príslovia. Tím získa žetón, ak správne spojí všetky príslovia za 1 minútu.

Vzorové príslovia:

  1. Temperujte svoje telo v prospech veci.
  2. Nebojte sa chladu, umyte sa po pás.
  3. Ten, kto športuje, naberá na sile.
  4. Slnko, vzduch a voda nám vždy pomôžu.
  5. Kto má rád šport, je zdravý a veselý.
  6. A je potrebná vynaliezavosť a dôležité je otužovanie.
  7. V zdravom tele zdravý duch.
  8. Plachty a takeláž sú v rukách športovca.
  9. Od mladosti budeš temperamentný, zapadneš na celé storočie.
  10. začať nový život nie od pondelka, ale z rannych cviceni.
  11. Silný v tele - bohatý na činy.
  12. So športom sa nekamarátite – neraz za ním budete smútiť.
  13. Chodiť pešo - dlho žiť.
  14. Venujte športu čas a na oplátku získajte zdravie.

Stanica 4

Príslušenstvo: karimatka, stopky

Družstvo príde do telocvične, každý žiak z družstva zatrasie tlačovkou, spočíta sa počet všetkých žiakov.

Stanica 5. "Tradičná medicína"

Doplnky: kartičky s názvami rastlín, kartičky s názvami chorôb.

Žiaci dostanú kartičky s názvami rastlín a kartičky s názvami chorôb.

  1. Harmanček – bolesť hrdla
  2. maliny - teplo
  3. Plantain - rezné rany, odreniny
  4. podbeľ – kašeľ
  5. Žihľava - ischias
  6. skorocel - kožné ochorenia
  7. Cesnak - chrípka
  8. Čučoriedky - očné choroby
  9. Valeriána lekárska - nervové zrútenie
  10. Kalanchoe - výtok z nosa

Stanovisko 6. "Prvá pomoc"

Príslušenstvo: obväz, vata, nožnice.

Kapitán tímu vyberie lístok, ktorý popisuje ranu pacienta. Jeden študent je vybraný na obväzovanie a jeden za lekára. Žetón dostane, ak je rana obviazaná správne, rýchlo a presne.

Stanica 7. „Čo? Kde? Prečo?"

Doplnky: tabuľa s nakreslenou siluetou človeka, kresby orgánov (srdce, pľúca, pečeň, mozog, žalúdok)

Za 2 minúty by mali žiaci umiestniť všetky orgány na svoje miesta a pomenovať ich hlavné funkcie. Ak sa študenti vyrovnajú včas, dostane sa token.

- Všetci skvelí chlapi! Chlapci, spočítajme žetóny a zrátajme.

Ceremoniál odmeny víťaza

- Zdravie je sila! Dávaj na seba pozor!

technická škola.

Cieľom hry je:

  • systematizácia a zovšeobecnenie predtým získaných poznatkov o zdravom životnom štýle a športe;
  • získavanie nových životne dôležitých vedomostí o zdravom životnom štýle formou hry;
  • formovanie motivácie žiakov k zdravému životnému štýlu, výchova k zodpovednosti za svoje zdravie a zdravie svojich blízkych;
  • podpora rozvoja komunikačných kvalít osobnosti žiaka;
  • rozvíjanie schopnosti pracovať v skupine.

Stiahnuť ▼:


Náhľad:

Hľadanie hry "CESTA ZDRAVIA"

Svetlana Vladimirovna Prokopchik

učitelia telesnej výchovy

GBPOU AKTT, Arzamas

Hra QUEST na zdravotných staniciach je určená pre študentov technická škola.

Cieľom hry je:

  • systematizácia a zovšeobecnenie predtým získaných poznatkov o zdravom životnom štýle a športe;
  • získavanie nových životne dôležitých vedomostí o zdravom životnom štýle formou hry;
  • formovanie motivácie žiakov k zdravému životnému štýlu, výchova k zodpovednosti za svoje zdravie a zdravie svojich blízkych;
  • podpora rozvoja komunikačných kvalít osobnosti žiaka;
  • rozvíjanie schopnosti pracovať v skupine.

Podľa obdržanej mapy trás tímy postupne navštevujú zdravotné stanice, kde vedúci staníc stanovia úlohy pre tímy, vyhodnotia ich výkon a získané body zapíšu do hárku trás. Tím, ktorý skóruje na konci hry, vyhráva najväčší počet bodov.

Cieľ: Podpora aktívnych foriem trávenia voľného času.

Úlohy:

  1. Formovanie postojov k zdravému životnému štýlu.
  2. Formovanie vodcovských vlastností a rozvoj organizačných schopností, schopnosť pracovať v tíme.
  3. Rozvoj aktívnej životnej pozície.
  4. Rozšírenie komunikatívnych skúseností.
  5. Zvyšovanie povedomia o zdravom životnom štýle

O zdravom životnom štýle.

Zdravý životný štýl (HLS) je životný štýl človeka zameraný na prevenciu chorôb a podporu zdravia.

Zdravý životný štýl je predpokladom rozvoja rôznych stránok ľudského života, dosiahnutia aktívnej dlhovekosti a plnohodnotnej realizácie sociálne funkcie, za aktívnu účasť na pracovných, spoločenských, rodinných, domácich, voľnočasových formách života. Zdravý životný štýl sa javí ako špecifická forma účelnej činnosti človeka – činnosť zameraná na udržanie, upevnenie a zlepšenie jeho zdravia.

Význam zdravého životného štýlu je spôsobený nárastom a zmenou charakteru zaťaženia ľudského tela v dôsledku komplikácií verejný život, zvýšenie rizík technogénnej, environmentálnej, psychologickej, politickej a vojenskej povahy, vyvolávajúce negatívne zmeny v zdravotnom stave. IN moderná spoločnosťčoraz viac tendencia viesť zdravý životný štýl

PRÍPRAVNÁ ETAPA

1. Budovanie tímu. Možnosti: na základe tímu počas všeobecného stretnutia študentov na podujatí sa tímy určia rozdelením farebných žetónov. Počet tímov v hre nesmie presiahnuť počet staníc. Zloženie tímov by malo byť čo najrovnomernejšie z hľadiska veku účastníkov a ich počtu. Počet hráčov v tímoch nie je obmedzený. Pred zápasom je brífing.

2. Príprava rekvizít.V súlade s predpokladaným počtom družstiev sú pripravené rozpisy trás (príloha č. 1), tabule s názvami stanovíšť, rekvizity na stanovišti (viď popis stanovíšť).

3. Školenie stewardov na staniciach.Manažérmi môžu byť študenti vyšších ročníkov, učitelia, lektori dodatočné vzdelanie technickej školy, pedagogických pracovníkov, ktorí od organizátorov podujatia dostali potrebnú inštaláciu a poradenstvo zamerané ani nie tak na určenie tímu so silnejšou úrovňou zaškolenia, ale na rozšírenie obzorov študentov o zdravom životnom štýle.

4 Príprava fondu ocenení.Ako v každej hre, kde sa má odhaliť víťaz, aj pri sčítavaní výsledkov by mal byť prítomný moment ocenenia. Ako ocenenia môžu byť medaily podľa počtu členov tímu so symbolickým nápisom „Sme za zdravý životný štýl!!!“, ako aj sladké ceny a diplomy.

ÚVOD DO HRY

(príhovor organizátora súťaže, všetky družstvá sa zhromaždia v zborovni)

Dobrý deň S radosťou vás pozdravujeme. Siedmy apríl je Svetovým dňom zdravia. Tento deň sa koná každoročne, aby ľudia pochopili, koľko znamená zdravie v ich živote, a rozhodli sa, čo musia urobiť, aby zlepšili zdravie ľudí na celom svete. Chceme, aby ste boli zdraví a cvičili. Za týmto účelom oslavujeme Deň zdravia. Dnes sa všetci spolu vyberieme na cestu. Zdravie je predsa najdôležitejšia hodnota ľudského života. Aby ste sa stali obyvateľmi tejto krajiny, musíte viesť zdravý životný štýl, dodržiavať správny denný režim, výživu a otužovanie, milovať šport, neochorieť a ak náhodou trochu ochoriete, vedieť sa rýchlo zotaviť a pomôcť ostatným.

Pri prechode hry na každej stanici budú váš tím očakávaný manažérmi staníc s úlohami zodpovedajúcimi téme stanice. Ako sprievodca krajinou poslúžia trasové listy s určeným poradím prejazdov staníc. Do týchto hárkov budú manažéri staníc zapisovať body, ktoré získate na staniciach. Majte na pamäti, že tím, ktorý splnil úlohy najrýchlejšie, získa ďalší bod a tímu, ktorý počas hry porušil disciplínu, budú body odstránené.

Veľa štastia! Majte dobrú náladu a nové vedomosti potrebné pre ďalší život!

Začiatok hry:

Každému tímu sú pridelené trate s vyznačením miesta konania a názvu súťaže.

Na prejdenie každej súťaže je daný určitý čas (5-10 minút v závislosti od zloženia tímov, miesta konania atď.). Tímy spolupracujú na praktických, tematických a intelektuálne úlohy. Od začiatku hry sa zaznamenáva čas a po prejdení poslednej etapy sa vypne, taktiež v každej etape tímy dostávajú body (body) za správne prevedenieúlohy a počet dokončených úloh.

Na konci etapy prechádza tím na ďalší test vykonaním daných cvičení.

1. STANICA "Zdravá múdrosť"

prednosta stanice:

Zdravie - stav každého živého organizmu, v ktorom je ako celok a všetky jeho orgány schopné plne vykonávať svoje funkcie; neprítomnosť choroby, choroba (podrobná diskusia o definíciách zdravia je uvedená nižšie). Zdravotné vedy zahŕňajú:dietetika , farmakológie , biológia , epidemiológie , psychológia (psychológia zdravia, vývinová psychológia, experimentálna aklinická psychológia , sociálna psychológia ), psychofyziológia , psychiatria , pediatria , lekárska sociológia A lekárska antropológia , duševná hygiena , defektológia a ďalšie.

Ľudské zdravie (zdravotná starostlivosť ) je jednou z funkcií štátu. Globálna zdravotná starostlivosťľudskosť je zasnúbený Svetová zdravotnícka organizácia .

Úlohou tejto stanice sú ľudové múdrosti – príslovia a porekadlá o zdraví.Zo slov je potrebné poskladať známe príslovia o zdraví. Príslovia sú vytlačené na papieri, slová sú vystrihnuté.

Skoky - zobrazujúce „stonožku“ (všetci stoja v jednom stĺpci, ohýbajú jednu nohu v kolene, partner stojaci vzadu berie nohu pred toho, kto stojí v ruke atď.), skočte bez prerušenia reťaze - potrebujete prekročiť danú čiaru.

2. STANICA "Zdravé jedlo - Chutné a zdravé!"

prednosta stanice.

Zdravá výživa je výživa, ktorá zabezpečuje rast, normálny vývoj a životnú aktivitu človeka, prispieva k upevňovaniu jeho zdravia a prevencii chorôb. Dodržiavanie pravidiel Zdravé stravovanie v kombinácii s pravidelným cvičením znižuje riziko vzniku chronické choroby a poruchy, ako je obezita, srdcovo-cievne ochorenia, cukrovka, vysoký krvný tlak a rakovina.

Samozrejme, zloženie ideálnej ľudskej stravy závisí od druhu činnosti, životného štýlu a miesta bydliska, no existujú viac-menej univerzálne rady vyvinuté zdravotníckymi organizáciami. Je potrebné dodržiavať: stravu, kalorický obsah stravy, správne rozložiť dennú dávku, diverzifikovať stravu, v jedle sa treba striedmo, jesť pomaly, piť viac vody, správne kombinovať potraviny, jesť jednoduché a čerstvé potraviny, skúšať vylúčiť vyprážané jedlá.

O diétach sa určite poraďte s lekárom, dôverujte iba výžive vyvinutej renomovanými zdravotníckymi inštitúciami.

Niektoré produkty, alebo skôr látky v nich obsiahnuté, môžu mať priaznivý vplyv na telo, zatiaľ čo iné môžu naopak zhoršiť jeho činnosť a nepriaznivo ovplyvniť stav mnohých orgánov a dokonca aj systémov. Úloha správnej výživy- vylúčiť zo stravy nezdravé jedlo a obohatiť ho o užitočné jedlo, čo dnes urobíme.

Cvičenie : zostavte si jedálny lístok na jeden deň – podľa pravidiel zdravej výživy.

Aplikácia : pripraviť kartičky s jedlom.

: každý je rozdelený na dvoch ľudí a vystupuje ex. „Vozík“ (jeden stojí na rukách, druhý drží - za nohy, pohybuje sa na rukách) na čiare (v strede vzdialenosti) - potom vymeňte úlohy.

3. STANICA "krokodília hra"

prednosta stanice

Dnes budem hovoriť o výhodách športu. IN modernom svete kde vládne moc informačných technológií Je ťažké sa neustále udržiavať v kondícii. Ale šport je potrebný pre každého! Sedavý spôsob života so sebou prináša také nebezpečenstvá, ako je obezita, ateroskleróza, mŕtvice, migrény a iné ochorenia. Existuje riešenie – začať športovať. Navyše nie je vôbec potrebné navštíviť bazén alebo posilňovňu, môžete to urobiť fyzické cvičenie a doma.Zdravotné benefity športu sú neoceniteľné len pri kompetentnom prístupe k cvičeniu. Každý človek by si mal vybrať pre seba presne taký druh pohybovej aktivity, ktorý mu vyhovuje zo zdravotných dôvodov a na základe osobných preferencií. Cvičením s radosťou a bez zbytočného stresu, ktorý vyčerpáva telo, dokážete nielen udržať svoje telo v dobrej kondícii, ale aj zmeniť svoj život k lepšiemu.Športovať. Výhody pre ľudské zdravie a telo

O výhodách športu už bolo povedané veľa. Aký je teda dopad fyzické cvičenie na tele? Aké sú výhody športu pre telo?

Po vyučovaní:

Zlepšovanie svalový tonus, zvyšuje vytrvalosť a silu;

Zvyšuje sa imunita (v dôsledku čoho je človek menej chorý);

Muskuloskeletálny systém je posilnený;

Normalizovaná hmotnosť;

Zlepšuje krvný obeh.

Šport má tiež pozitívny vplyv na fungovanie orgánov zraku a dýchací systém. Takéto aktivity znižujú riziko rannej mozgovej príhody, infarktu a ďalších.

Šport prináša disciplínu, statočnosť a zodpovednosť a tiež posilňuje psychické zdravie.

Súhlaste, že takáto prospešná akcia stojí za to, aby ste sa odtrhli od televíznej obrazovky a pustili sa do športu!

Úloha, kto uhádne najviac športov (krokodília hra)

Pravidlá hry: manažér si vymyslí slovo, frázu alebo frázu. Jeden z hráčov musí ukázať slovo vytvorené len bez slov. Iba gestá, mimika a držanie tela, t.j. pantomíma. Je zakázané vyslovovať slová perami, ukazovať slovo po písmenách, brať cudzie predmety. Hádači môžu klásť hráčovi otázky; požiadajte hráča, aby ukázal synonymá; uveďte všetky možnosti, ktoré sa objavia. Na zobrazenie slova alebo frázy je pridelený určitý čas. Ak do konca tohto obdobia nezaznie správna odpoveď, slovo sa považuje za neuhádnuté.

Do ďalšej fázy sa tím pohybuje nasledujúcim spôsobom: prvý preberie dôraz skrčený, druhý ho preskočí - stojí na mieste, tretí začne postupne preskakovať cez dvoch atď. kým nedosiahnu ďalšiu stanicu – posledného hráča v tíme.

4. STANICA "Poetic" (kreatívna)

prednosta stanice

O zdravom životnom štýle, o jeho užitočnosti a o škodlivosti bolo napísaných veľa básní pre deti aj dospelých. zlé návyky. Dnes sa vyskúšate v úlohe spisovateľov.

Cvičenie: slová sú dané, treba k nim vymyslieť rým a vymyslieť chytľavý popevok o zdraví, zdravom životnom štýle.

Do ďalšej fázy sa tím pohybuje nasledujúcim spôsobom:Tím „prevoz ranených“ je rozdelený na troch ľudí a „ranených“ presúva akýmkoľvek spôsobom.

5. STANICA "Sanitka"

prednosta stanice

pominuteľné moderný život vyžaduje, aby osoba poznala základné techniky a spôsoby poskytovania prvej pomoci zdravotná starostlivosť seba alebo svojich blízkych. Nakoľko máte takéto znalosti a zručnosti, ukáže táto fáza súťaže..

Úlohy : názov lieky z lekárničky a uveďte rozsah ich použitia.

Do ďalšej fázy sa tím pohybuje nasledujúcim spôsobom:„kríženie v obrúčkach“. Stávajú sa v jednej obruči - toľko ľudí, koľko sa zmestí a beží do ďalšej fázy, jeden sa vráti v obruči pre zvyšok atď.

6. STANICA "UGG"

Vedúci stanice.

V modernej spoločnosti človek prežíva celý komplex nepriaznivé faktory: emočný stres, preťaženie informáciami, zlé podmienky prostredia. Tieto faktory sa veľmi často kombinujú s nedostatočnou fyzickou aktivitou. Kumulatívny účinok nepriaznivých faktorov životné prostredie a sedavý spôsob života robí extrémne negatívny vplyv na tele, narúša ho normálne fungovanie a prispieva k rozvoju rôznych chorôb.

V takýchto podmienkach je veľmi dôležité používať komplex rôznych prostriedkov, ktoré prispievajú k zachovaniu a posilneniu zdravia tela. Zdravý človek je plnohodnotným členom spoločnosti, čo je iné vysoký stupeň fyzická a duševná výkonnosť, dobré zdravie, vnútorný duševný pokoj.

Jednou z aktivít, ktoré priaznivý účinok na zdravie tela, je ranná hygienická gymnastika. Okrem špecifického vplyvu, ktorý uľahčuje proces prechodu zo stavu pokoja do stavu aktívneho bdenia, ranné cvičenie zvyšuje úroveň celkovej fyzickej aktivity človeka. Pre väčšinu mestského obyvateľstva ranné cvičenia je často jediným špeciálne organizovaným cvičením.

Rovnako ako väčšina účinkov na telo, ranné cvičenia sú užitočné iba vtedy, ak sa používajú správne, čo zohľadňuje špecifiká fungovania tela po spánku, ako aj individuálnych charakteristík konkrétna osoba.

Cvičenie: A ako ste už pochopili, ďalšou úlohou je zostaviť UGG komplex 10 cvičení a urobiť to všetko spolu.

Do ďalšej fázy sa tím pohybuje nasledujúcim spôsobom:„nárazový prechod“. Hrbolčeky sú vyrobené z kusov dreva a celý tím, držiac sa za ruky, prechádza cez „bažiny“. Ak niekto opustí "depku" - celý tím sa vráti.

7. STANICA "UMELEC"

Vedúci stanice:

(o propagande o živote)

Cvičenie: Nakreslite a vytvorte propagandistický plagát z improvizovaných prostriedkov "Formovanie zdravého životného štýlu."

8. STANICA "ŠPORT"

prednosta stanice.

Pohyb je život! Tento slogan už otestovala viac ako jedna generácia ľudí. Len aktívny životný štýl a ešte lepšie - šport a telesná kultúra nám pomôže zachrániť sa pred množstvom chorôb a predovšetkým pred kardiovaskulárnymi chorobami a chorobami pohybového ústrojenstva. Tímy musia prejsť prekážkovou dráhou.

Úloha: Všetci členovia tímu postupne prejdú prekážkovú dráhu z dostupného športového vybavenia.

Napríklad: beh v priamom smere 15 m;

Plazte sa po lavičke a ťahajte iba ruky;

Vlezte do tunela (obruč, má na sebe 3-merný materiál);

salto na podložke;

Vlezte do obrúčok s hadom (bez toho, aby ste ich zrazili);

Dostať loptu do koša (1 pokus, hráč, ktorý ju hodil, beží za loptou a vracia ju ďalšiemu atď.);

Medzi stromami je natiahnutá pavučina (lano je jedno nižšie, druhé vyššie atď.). Hráči prekonávajú prekážky pod lanom a preskakujú ho.

ZHRNUTIE.

Všetky tímy sa zhromaždia v montážnej hale. Porota sumarizuje. Tímové ocenenia.

Bibliografia:

Umnová M.S. „Divadelné akcie v škole linky, prázdniny, večery, rozprávky, hry. – M.: Globus; Volgograd: Panoráma, 2008. - 253 s.

M. V. Dubová, „Organizácia projektové aktivity mladších školákov", M.: "Balass", 2012.

N. V. Lobodina, T. N. Churilová, „Zdravie zachraňujúca aktivita“, V.: Učiteľ, 2011

T.M. Anokhina, "Mimoškolské aktivity", V.: "Extremum", 2004

ŠTART ZO STANICE #1

№1

№2

№3

№4

№5

№6

№7

№8

Názov stanice

"Zdravá múdrosť"

"Zdravé jedlo - chutné a zdravé!"

Hra KROKODÝL

Poetické

Ambulancia

UGG

Umelecký propagandistický plagát

Šport

Max.

skóre

Počet výrokov

Počet uhádnutých slov

10b

Počet správnych odpovedí

10b

10b

Počet sekúnd

generál

skóre na

staníc

Doplnky

skóre za

tempo

Sfilmované

body za

disciplína

Celkom:

Prihláška na Concus 1:

Boh by dal zdravie, ale my nájdeme šťastie.

Udržujte svoju hlavu chladnú, brucho hladné a nohy v teple.

Ak chcete byť zdraví - temperujte sa.

Pohybujte sa viac, žite dlhšie.

Prihláška do súťaže 2.

Prihláška do súťaže 3rýchlokorčuľovanie, biatlon, lyžovanie, cyklistika, kanoistika, kajak, atletika - beh, štafeta, hod oštepom, vybíjaná, skok do diaľky, športová gymnastika, umelecká gymnastika, krasokorčuľovanie, trampolína, skoky do vody, hokej, hádzaná, futbal, box, judo, karate, aerobik, armwrestling, kulturistika, športové tance, krasokorčuľovanie, boby, skeleton, curling, freestyle lyžovanie, sánkovanie, skoky na lyžiach, snowboarding, šortky, severská kombinácia, rýchlokorčuľovanie, hokej, alpské lyžovanie, biatlon, cross- lyžovanie, basketbal, bedminton, zápasenie, vodné športy, cyklistika, volejbal, trampolína, veslovanie, judo, plachtenie, jazdectvo, triatlon, tenis, lukostreľba, guľka, šerm, taekwondo, pozemný hokej.

Aplikácia (stanica 4):(sú uvedené slová, z ktorých sa skladá báseň) zachrániť, žiť, kúpať sa, musí milovať, cvičiť, smiať sa, navštíviť, rešpektovať, zachrániť.

Aplikácia (stanica 5)

1. Jód – dezinfekčný prostriedok na poškodenú pokožku

2. Zelenka je dezinfekčný prostriedok na poškodené sliznice

3. Analgin - liek proti bolesti

4. Aspirín – antipyretikum

5. Paracetamol - antipyretikum, s bolesťou hlavy

6. Amoniak (amoniak) - s mdlobou

7. Aktívne uhlie- v prípade otravy bolesť žalúdka

8. Tinktúra alebo extrakt z valeriány lekárskej - nervové poruchy, nervozita

9. Citramon – pri bolestiach hlavy

10. Validol – pri bolestiach v srdci.

Aplikácia (stanica 7):papier na kreslenie, fixky, farby, časopisy, lepidlo.